Jakie korzyści daje nowoczesna oprawa przemysłowa LED?

Wzrastające ceny energii elektrycznej powodują, że firmy poszukują oszczędności podczas eksploatacji różnych urządzeń. W szczególności dotyczy to oświetlenia, które musi być używane codziennie przez wiele godzin. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wymiana tradycyjnego systemu oświetleniowego na urządzenia wykorzystujące energooszczędne diody LED. Nie bez znaczenia jest również sposób zabezpieczenia lamp.

Wysoki poziom higieny

W wielu zakładach pracy produkcja wymaga zachowania szczególnego poziomu czystości. Może być to związane z wytwarzaniem podzespołów elektronicznych, a także leków. W związku z tym niezmiernie ważna staje się oprawa przemysłowa LED. Jeśli zostanie zastosowana w wersji przeznaczonej do pomieszczeń o wysokim standardzie sterylności, zapewnia skuteczne zabezpieczenie lamp zarówno przed najdrobniejszymi zanieczyszczeniami, jak i działaniem agresywnych środków chemicznych. Oprawa przemysłowa LED tego rodzaju pozwala na częste i dokładne mycie urządzeń, które może być połączone z ich dokładną dezynfekcją. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszelkich pomieszczeń, w których wymogi higieniczne są kluczowe dla utrzymania wysokiej jakości produkcji.

Zabezpieczenie przed wodą

Oprawa przemysłowa LED może być wykonana również w wersji hermetycznej. Są to produkty przeznaczone nie tylko do stosowania w halach przemysłowych, ale także w kotłowniach, warsztatach i wszelkich innych pomieszczeniach charakteryzujących się dużym zapyleniem lub wysokim poziomem wilgotności. Hermetyczna oprawa przemysłowa LED oznacza podwyższoną trwałość. Obudowa często wykonywana jest z takich materiałów jak polistyren i tworzywo ABS. Pozwala to zachować bardzo wysoki poziom uszczelnienia, co skutkuje zabezpieczeniem przed wnikaniem wody i ciał stałych.

Wysoka jakość oświetlenia

Podczas budowania systemu oświetlenia w firmie należy zwrócić uwagę, aby lampy zapewniały doskonałą widoczność oraz neutralną barwę światła. W związku z tym oprawa przemysłowa LED nie powinna mieć wpływu na oddawanie barw, co zwykle jest potwierdzane poprzez wysoki wskaźnik CRI. Wysoki współczynnik oddawania barw zapewni żywe kolory, które nie będą zmienione poprzez zastosowanie źródła światła LED. W praktyce oprawa przemysłowa LED powinna zapewniać uzyskanie wskaźnika CRI na poziomie nie mniejszym niż 80. Jest to wartość zbliżająca jakość uzyskanego oświetlenia do światła słonecznego. Warto również pamiętać, że zachowanie wysokiej jakości światła będzie powodować zmniejszenie wady produkcyjnych, a więc wpłynie pozytywnie na efektywność przedsiębiorstwa.