Usuwanie wirusów Warszawa – czyli pozbywanie się szkodliwego, szpiegowskiego i złośliwego oprogramowania.

Wstęp.

Wirus komputerowy to złośliwy program zaprojektowany w tym samym celu – aby wyrządzić szkodę w naszym komputerze lub telefonie. Wirus komputerowy uszkadza pliki, narusza naszą prywatność i często kradnie nasze dane. Więcej informacji na temat szkodliwego oprogramowania można uzyskać na stronie >> wikipedia

Na pewno każdy z nas spotkał się z różnymi komunikatami, informującymi o wirusie na naszym komputerze. Dopiero stosując się do sugerowanych wskazówek wychodzi na jaw, że jest to mechanizm wyłudzenia za sprawą złośliwego oprogramowania.

UWAGA! Duża część wirusów jest ukryta w witrynach internetowych, dostępnych dla widzów dorosłych – osobiście zalecamy trzymanie się z dala od tego typu stron.

Należy także pamiętać o witrynach, które wyświetlają tzw. pop-up’y, proszące o szczegóły karty kredytowej, lub inne prywatne/sensytywne dane.

UWAGA! Zapamiętaj zasadę numer jeden: NIGDY nie podawaj szczegółów karty kredytowej w komunikatach wyświetlanych na stronach internetowych! Wyjątkiem od zasady są transakcje płatnicze zaufanych portali/witryn internetowych (banki, sklepy, portale usługowe, etc.), zaopatrzonych m.in. w protokół szyfrowania SSL. Często zdarza się, że złośliwe programy wręcz wyłudzają tego typu dane aby umożliwić np.: udostępnienie zablokowanych treści, wykonanie pożądanych przez nas działań. Nie rzadko też zdarza się, że złośliwe programy podszywają się pod znane i zaufane strony – należy więc zachować szczególną ostrożność!

Usuwanie wirusów w laptopie to zadanie dla nas, zaś dla Ciebie spokój i czas wolny. Oferujemy najskuteczniejsze usuwanie wirusów Warszawa.

Proces usuwania złośliwego oprogramowania.

Usuwanie wirusów można przeprowadzić ręcznie, niestety nie jest to łatwe (trzeba wejść do rejestru systemowego, znaleźć i usunąć parametry dotyczące pliku wirusa). Najprostszym sposobem na usuwanie wirusów jest przeskanowanie zasobów komputerowych oprogramowaniem antywirusowym. Niestety, niektóre wirusy komputerowe mogą nie zostać wykryte w przypadku niektórych programów antywirusowych (szczególnie tych darmowych). Dlatego ważne jest, aby oprogramowanie antywirusowe było dobrej “jakości” (czyli dobrej firmy, która w kilku zestawionych testach programów antywirusowych plasuje się w pierwszej piątce), a baza wirusów programu na bieżąco aktualizowana.

Poniższa procedura przedstawia usuwanie wirusów z naszego komputera w krótki sposób. Oczywiście zdarzają się przypadki, w których zwykłe usuwanie wirusów nam nie pomoże – wtedy wymagane jest większa wiedza i doświadczenie. Rzadko się zdarza, że niezbędna jest reinstalacja systemu operacyjnego.
A więc jeśli nie jesteście w stanie uporać się z problemem, zlećcie to ekspertom.

Pamiętaj, usuwanie wirusów z komputera to dla nas żaden problem. Proponujemy najlepsze usuwanie wirusów Warszawa.

Metoda 1: Skanowanie systemu.

Istnieją tysiące różnych programów w kategorii spyware/virus removal, z których znaczną część stanowią programy bezpłatne. Warto jednak pamiętać, że różne tego typu programy przynoszą różne wyniki, a żaden z nich nie jest w 100% dokładny.

Przykładowo: można skanować komputer i usunąć wirusy jednym programem, a następnie wykonać kolejne skanowanie innym programem – zwiększy to skuteczność w przypadku wirusów nie znalezionych podczas skanu pierwszym programem.

Zdarzają się sytuacje, w których zostaniesz zmuszony przeskanować system operacyjny Windows w trybie awaryjnym. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak uruchomić system Windows XP/7/8/10 , przeczytaj następujący post >> jak uruchomić tryb awaryjny Windows

tryb awaryjny – usuwanie wirusów warszawa

Gdy jesteś w trybie awaryjnym, rozpocznij skanowanie kilkoma programami jeden po drugim, dopóki infekcje przestaną być wykrywane. W przypadku wielu programów konieczne będzie połączenie z Internetem. Upewnij się więc, że włączono tryb bezpieczny z obsługą sieci.

Dzięki dokładnemu skanowaniu wieloma programami większość przypadków infekcji można całkowicie usunąć. To żmudny i wymagający proces, jednak dający niemalże 100% skuteczność.

Pamiętaj! Usuwanie wirusów w laptopie to zadanie dla nas, a dla Ciebie spokój i czas wolny. Proponujemy najskuteczniejsze usuwanie wirusów Warszawa.

Metoda 2: Płyty ratunkowe.

Oprócz metody trybu awaryjnego, można również przeskanować nasz system operacyjny z poziomu innego systemu operacyjnego. Możesz to zrobić używając skanera antywirusowego offline lub skanera przed uruchomieniem systemu operacyjnego. Sposób działania jest taki: trzeba użyć innego komputera aby pobrać plik obrazu ISO płyty ratunkowej ze strony firmy antywirusowej, np. Microsoft i/lub Kaspersky Lab.

Jest kilka dysków ratunkowych, które możemy zasugerować. Pierwszy to Windows Defender Offline i pochodzi od firmy Microsoft.

płyta ratunkowa – usuwanie wirusów warszawa

Warto też zainteresować się następującymi:

  • Bitdefender Rescue CD
  • Kaspersky Rescue Disk
  • Avira Rescue System

Podobnie jak w przypadku oprogramowania do skanowania, należy wypróbować wiele dysków ratunkowych. Wtedy to upewnimy się, że wirus i/lub inne złośliwe oprogramowanie zostały całkowicie usunięte.

Usuwanie wirusów z komputera to dla nas żaden problem, dla Ciebie zaś spokój i wolny czas. Oferujemy najlepsze usuwanie wirusów Warszawa.

Metoda 3: Nowa instalacja systemu operacyjnego.

Przeinstalowanie systemu operacyjnego być może nie jest najszybszym i najdogodniejszym rozwiązaniem, ale w połączeniu z gruntownym formatowaniem partycji systemowej jest 100% sposobem na usunięcie szkodliwego oprogramowania z dysku twardego. To najprostsze: gdy wykonasz czystą instalację na twoim dysku.

Nie zapomnij! Usuwanie wirusów w laptopie to żaden problem. Proponujemy najskuteczniejsze usuwanie wirusów Warszawa.

instalator systemu windows – usuwanie wirusów warszawa

Podsumowanie – usuwanie wirusów Warszawa.

Drogi użytkowniku. Jak zapewne się zorientowałeś, czysty i odpowiednio zabezpieczony komputer to podstawa dla bezpieczeństwa Twoich plików i danych osobowych. Jest wiele programów chroniących, lecz PAMIĘTAJ! – na ludzką niewiedzę/nieuwagę nie ma idealnych rozwiązań. Powinieneś nabyć pewną wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się w Internecie, aby świadomie pobierać oraz instalować pliki pochodzące od zaufanych dostawców, tj. nie zawierających szkodliwego oprogramowania. W Internecie jest wiele poradników jak w skuteczny sposób zabezpieczać się przed atakami, ale to TY musisz ocenić która wiedza jest dla Ciebie najważniejsza. Wybieraj mądrze!