Czyszczenie zewnętrzne laptopa, czyszczenie laptopa Warszawa, czyli jak wyczyścić zabrudzony sprzęt?

Wstęp – Czyszczenie zewnętrzne laptopa

Czyszczenie laptopa Warszawa, w obecnych czasach liczba osób użytkujących laptopy stale wzrasta. Komputer przenośny posiada wiele zalet jak: mobilność, energooszczędność, estetyka, miniaturyzacja, brak przewodów, etc. Powyższe sprawiają, że laptop to symbol wygody, niezależności, biznesu. Jednak każda wygoda ma swoją cenę.

Użytkownicy laptopów często zmagają się z następującymi przypadłościami:

 • klawisze laptopa zacinają się – po naciśnięciu wydają nienaturalne dźwięki, pozostają wciśnięte, długo wracają do położenia pierwotnego, etc.,
 • laptop jest strasznie zabrudzony,
 • porty USB/RJ-11/RJ-45/e-SATA/HDMI/DisplayPort są zabrudzone – podczas podłączania wtyczki pojawia się opór i/lub po podłączeniu wtyczki urządzenie nie działa prawidłowo (natomiast działa dobrze w innym, czystym porcie).

Jeśli spełniasz chociaż jedno z powyższych kryteriów to właśnie moment, w którym zdecydowanie wskazane jest zewnętrzne czyszczenie laptopa z kurzu i innych zanieczyszczeń. Poniżej podajemy przykładowy sposób uporania się z tym problemem.
Oferujemy najskuteczniejsze czyszczenie laptopa Warszawa.

Podstawowe narzędzia.

Do czyszczenia komputera ze wszelkich możliwych zanieczyszczeń zewnętrznych, potrzebne nam będą następujące narzędzia:

 • czysta ścierka z mikrofibry,
 • pędzelek z miękkim włosiem,
 • puszkę ze sprężonym powietrzem,
 • wykałaczka (najlepiej drewniana lub plastikowa),
 • płyny do czyszczenia obudowy i ekranu (przy konieczności czyszczenia układów elektronicznych alkohol izopropylowy – izopropanol),
 • woda destylowania/demineralizowana/dejonizowana (do czyszczenia pokryw zewnętrznych można dodać trochę mydła w płynie),
 • patyczki higieniczne (w przypadku czyszczenia na mokro miejsc trudno dostępnych).

Pamiętaj, oferujemy najlepsze czyszczenie komputera Warszawa.

 • podstawowe narzędzia – czyszczenie laptopa warszawa
 • podstawowe narzędzia – czyszczenie zewnętrzne laptopa
 • podstawowe narzędzia czyszczenie wnętrza laptopa

Przygotowanie laptopa do czyszczenia.

W tym etapie laptop musi być wyłączony, a przewód zasilający i bateria odłączone.
Dodatkowo należy odłączyć wszelkie dyski zewnętrzne, pamięci flash, karty pamięci, urządzenia wejścia/wyjścia (mysz, klawiatura, monitor) i inne urządzenia podłączone do laptopa.
Pamiętaj, oferujemy najlepsze czyszczenie laptopa Warszawa.

 • przygotowanie do czyszczenia – czyszczenie laptopa warszawa
 • przygotowanie do czyszczenia – czyszczenie zewnętrzne laptopa

odłącz urządzenia peryferyjne – czyszczenie wnętrza laptopa

Faza czyszczenia. Trudność: mała/średnia.

Czyszczenie ekranu laptopa wykonujemy za pomocą czystej ścierki z mikrofibry oraz specjalnego płyny do czyszczenia ekranów LCD. Płyn nanosimy na ściereczkę i delikatnie przecieramy powierzchnię ekranu, aż do jego wyczyszczenia.
UWAGA! Płyn naniesiony bezpośrednio na ekran może dostać się do miejsc wrażliwych i uszkodzić matrycę.

Do czyszczenia pokryw zewnętrznych wykorzystujemy czystą ścierkę z mikrofibry oraz wodę destylowaną (np. z mydłem) lub specjalny środek do czyszczenia tego typu plastikowych powierzchni. Płyn nanosimy na ściereczkę i czyścimy powierzchnię aż do jej wyczyszczenia.
UWAGA! Płyn naniesiony bezpośrednio na pokrywy może dostać się do miejsc wrażliwych i uszkodzić układy elektroniczne.

Faza czyszczenia – czyszczenie laptopa warszawa

Czyszczenie portów takich jak USB/RJ-11/RJ-45/e-SATA/HDMI/DisplayPort odbywa się za pomocą sprężonego powietrza, patyczków higienicznych i wykałaczki. Większe zabrudzenia należy delikatnie usunąć wykałaczką, następnie przedmuchać sprężonym powietrzem.
UWAGA! Puszkę ze sprężonym powietrzem należy trzymać atomizerem do góry oraz nie należy jej potrząsać/wzburzać. Inaczej może to spowodować punktowe odmrożenie opryskiwanej powierzchni i jej pęknięcie (np. zimny lut).
Jeśli w porcie nadal znajdują się zanieczyszczenia przechodzimy do delikatnego czyszczenia pałeczką higieniczną, nasączoną w wodzie destylowanej (czystej) lub izopropanolu.
Proponujemy najlepsze czyszczenie komputera Warszawa.

 • Jeśli interesuje Cię czyszczenie klawiatury laptopa, czytaj link >> czyszczenie klawiatury laptopa
 • Jeśli interesuje Cię czyszczenie wewnętrzne laptopa, czytaj link >> czyszczenie wnętrza laptopa

Jak często czyścić?

Wszystko zależy od Ciebie, drogi użytkowniku, jak bardzo dbał będziesz o stan czystości swojego laptopa. Pamiętaj jednak, że im czystszy laptop z zewnątrz, tym czystsze jego wnętrze. Większa dbałość o czystość przyczyni się również do tego, że np. nie postawimy laptopa w miejsce o wysokim poziomie zabrudzenia.
W przypadku wątpliwości można zdać się na profesjonalistów. Oferujemy profesjonalne doradztwo w zakresie procedur czyszczenia sprzętu komputerowego.
Oferujemy najskuteczniejsze czyszczenie laptopa Warszawa.

Rady/Ostrzeżenia.

 • Nie używamy urządzeń generujących gorący strumień powietrza, a więc suszarek, opalarek, etc.,
 • Nie suszymy elementów na grzejniku,
 • Nie suszymy elementów w piekarniku,
 • Nie używamy narzędzi wykonanych z twardego surowca (metal, kamień, szkło).
 • Wykonując wyżej wymienione czynności możemy spowodować uszkodzenie układów elektronicznych, deformacje obudowy, uszkodzenie matrycy.

Zleć to nam.
Nieumiejętne czyszczenie laptopa to wciąż jeden z wielu istotnych czynników powodujących wady i uszkodzenia sprzętu komputerowego. To sprawia, że urządzenie jest częściowo bądź całkowicie niezdatne do użycia. Ale nie panikuj! Nawet przy uszkodzeniu laptopa odzyskanie danych nadal jest możliwe.

W przypadku uszkodzenia sprzętu firmowego (służbowego) może powstać ryzyko utraty newralgicznych danych takich jak: dokumenty biurowe, raporty finansowe, projekty, prezentacje lub bezcenne zdjęcia. Aby bezpiecznie odzyskać dane, nie uszkadzając coraz bardziej ich nośnika, należy zdecydować się na usługi odzyskiwania danych realizowane przez doświadczone i specjalistyczne firmy.

W przypadku gdy oszacujecie zbyt dużą pracę bądź ryzyko, śmiało zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem komputerowym.